Zamów już teraz!

Polskie grzyby lecznicze

TOM I
Grzyby nadrzewne

Z wielką satysfakcją pragniemy zwrócić Państwa uwagę na naszą najnowszą publikację. „Polskie grzyby lecznicze. Tom 1. Grzyby nadrzewne”, to kompleksowe źródło wiedzy na temat nie tylko występowania, historii i wyglądu grzybów, ale przede wszystkim ich niezwykłej roli leczniczej.

W ramach tej książki, oprócz szczegółowych opisów gatunkowych, skupiamy się na przedstawieniu roli leczniczej polskich grzybów nadrzewnych, zarówno w kontekście tradycyjnej medycyny, jak i w świetle najnowszych badań naukowych. Warto podkreślić, że nie ograniczamy się jedynie do opisu właściwości leczniczych lecz także dostarczamy informacji o odpowiednich dawkach (tam, gdzie było to możliwe) oraz możliwych interakcjach z innymi substancjami.

Ponadto, aby zapewnić czytelnikom pełne zrozumienie omawianych zagadnień, dołączyliśmy do książki słowniczek terminów specjalistycznych, wyjaśnienie poszczególnych grup związków leczniczych występujących w grzybach oraz rozdział poświęcony samodzielnemu przygotowywaniu skutecznych preparatów grzybowych.

Jesteśmy głęboko przekonani, że praca ta, nie tylko wzbogaci Państwa zasoby literatury, ale również stanie się nieocenionym źródłem wiedzy dla czytelników zainteresowanych zdrowiem i leczeniem metodami naturalnymi.

Co znajdziesz w książce?

Trochę o tym, co w środku

Książka ta, to nie tylko fascynujący przewodnik po świecie grzybów nadrzewnych, to także zaproszenie do zagłębienia się w las i zbadania dróg, którymi zawędrujemy od medycyny tradycyjnej, aż po współczesne badania.

20 szczegółowo opisanych gatunków grzybów nadrzewnych
Słowniczek trudnych pojęć
Kolorowe zdjęcia opisywanych gatunków
Przejrzysty układ opisywanych właściwości leczniczych popartych badaniami naukowymi
Dawkowanie oraz możliwe interakcje
Rozdział poświęcony odpowiedniemu przygotowywaniu domowych preparatów grzybowych

Rozpocznij z nami tę przygodę

książka

Autorzy

E. Kruglik, M. Konkel

Strony

225

Język

polski

Wydanie

marzec 2024

ISBN

978-83-948054-6-3

Dla kogo jest ta książka?

Książka napisana jest w sposób przystępny i przejrzysty, tak, że każdy, bez względu na stopień wtajemniczenia w mykoterapię, może po nią sięgnąć i odnaleźć coś dla siebie.

Słowiański Zielnik

Jesteśmy zespołem pasjonatów, których życiowym celem jest szerzenie wiedzy w zakresie zielarstwa i mykoterapii.
Działamy z głębokim poczuciem misji, kierując się nie tylko pasją, lecz także profesjonalizmem wynikającym z naszego fachowego przygotowania i doświadczenia oraz nieustającym doskonaleniem umiejętności.
Nasze wysiłki skupiają się na zapewnieniu najwyższej jakości usług oraz dostarczeniu odbiorcom kompleksowej, rzetelnej edukacji.

Polskie grzyby lecznicze
TOM I
Grzyby nadrzewne

Zamów swoją kopię już dziś