O nas

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, których pasją jest edukacja zielarska i mykoterapia. Działamy z głębokim poczuciem misji, opartym na solidnym wykształceniu w dziedzinie ziołolecznictwa. Nasza praca jest zawsze prowadzona z pasją, profesjonalizmem i wsparciem odpowiedniego wykształcenia.

Poznaj nas

Z wykształcenia biolog, archeobotanik. Z pasji przyrodnik. Z zawodu zielarz-fitoterapeuta oraz grzyboznawca. Członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy-Fitoterapeutów. Edukator ziołolecznictwa. Prowadzi prelekcje, warsztaty oraz zajęcia terenowe z zakresu ziołolecznictwa, roślin przydatnych w surwiwalu, czy medycyny w czasie katastrof i na wypadek wojny. Propagator „Supermarketu Natura”, czyli świadomego i rozważnego korzystania z zasobów oferowanych nam przez przyrodę. Wierzy, że środowisko naturalne jest nam w stanie zapewnić wszystko, wystarczy tylko wiedzieć, jak z tego skorzystać. Miłośnik przyrody i fotografii przyrodniczej. Nabyte wykształcenie pozwala mu niezwykle sprawnie poruszać się w dziedzinie zielarstwa, ziołolecznictwa i fitoterapii, zarówno w wymiarze teoretycznym, praktycznym, jak i w terenie. Swą karierę postanowił związać z edukacją ukierunkowaną na aspekty fitoterapii oraz szerzeniem wiedzy na temat roślin i grzybów.

Stale współpracuje między innymi z Centrum Aktywności Seniora w Gdyni, Grodziskiem w Owidzu, bibliotekami w Wejherowie i Pucku, czy Radiem Gdańsk. Dodatkowo prowadzi liczne wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe, a także kanał Youtube, gdzie mówi o ziołach oraz grzybach, przedstawia ich historie oraz opowiada o ich pochodzeniu. Ukazuje jak, w prosty sposób, wykonać skuteczne preparaty, a także uczy poszanowania przyrody, kontaktu z naturą oraz przedstawia pożytki, jakie możemy z niej czerpać przy zachowaniu rozsądku, umiaru i szacunku do otaczającego nas świata.

Zielarz, fitoterapeuta, grzyboznawca. Żyć to podążać, a nie osiągnąć cel. Dlatego, kiedy w 2019 roku pasja przerodziła się oficjalnie w zawód potwierdzony dokumentem, nauka tak naprawdę dopiero się rozpoczęła. Fitoterapia szczegółowa – w poszukiwaniu coraz to nowych roślin leczniczych. Nauka w terenie – godzin spędzonych w naturze nie da się zastąpić żadną książką. Uniwersytet medyczny – akademickie podejście i respekt do współczesnych badań. Uprawnienia państwowe – do atestowania/ certyfikowania ziół i grzybów w obrocie. I tak ciągła nauka przestała w końcu wystarczać, jako że „wiedza nieprzekazana to wiedza zmarnowana”. Dlatego teraz dla wszystkich zainteresowanych opowieści o ziołach i grzybach, i ich właściwościach leczniczych. Po co? Jak? Dlaczego? Ze szczególną ciekawością ziół zakazanych, silnie działających, trujących, błędów recepturowych, skutków ubocznych czy interakcji.

Powiedzieli o nas

"Miałam przyjemność wziąć udział w.warsztatach "Kaszubskie zioła dla zdrowia, brzucha i urody". Z calym sercem mogę polecić osobom zainteresowanym naturalnymi metodami leczenia, jak i wszystkim głodnym wiedzy na temat tego co rośnie na naszych terenach. Atmofsera przemiła, prowadzący posiada ogromną wiedzę oraz charyzme. 🙂 Strzałem w dziesiatke był wspólny obiad ze składników zebranych podczas spaceru oraz otrzymane naturalne mikstury. Z całą pewnością, wezmę jeszcze udział w niejednych warsztatach."
Emilia Hapka
"Rewelacja! Sposób przekazywania wiedzy wprost mistrzowski (tym razem to ja byłam słuchaczem). Wspaniała atmosfera, naukowa i wciągająca... Przemili otwarci uczestnicy. Byłam pierwszy raz, a miałam wrażenie, że znamy się od liceum. Kiedy następne zajęcia?"
Gosia Holajn-Herba