Zanim rozpoczęła się właściwa wędrówka dr Dominik Wróbel wraz z dr Henrykiem Różańskim wygłosili wykład dotyczący roślin leczniczych przełomu Jasiołki. Następnie odbył się właściwy spacer zielarski, który zakończył się ogniskiem
Podobne wpisy

Wizyta w Ogrodzie Miejskim w Tczewie
Dzisiaj Tczew… Co się działo? Zacytujmy słowa moich dzisiejszych gospodarzy: „Słowiański zielnik uraczył nas kaszą z chwastami oraz sałatkami…

Ostrowite i Czartołomie
Ze smokiem z Angowic dogadałem się już we wtorek. Czwartek i piątek to wizyta w miejscowościach Ostrowite i Czartołomie….

Kociewskie zioła – pierwsza wizyta w Owidzu
Wtorek upłynął pod znakiem zajęć w Grodzisku w Owidzu. Miałem okazję trafić tam na grupę osób otwartych na naturę,…

plon niesiemy, plon
W najbliższą sobotę w warszawskim VooDoo Club odbędzie się wydarzenie Plon niesiemy, plon…, które mieszkańcom stolicy serdecznie polecamy. Nasza muzealna delegacja gościła na zeszłorocznej edycji i miło wspominamy ten wyjazd. W tym roku wysłuchać będzie można m.in. wykładu dr. Michała Łuczyńskiego, autora tegorocznego bestsellera „Mity Słowian. Śladami świętych opowieści przodków”. O ziołach z kolei opowie nasz owidzki wiedźmin, czyli Michał Konkel. Na scenie muzycznej wystąpią Sumana, Znich oraz Velesar. Zaplanowany jest też warsztat pieśni i tańców korowodowych oraz obrzęd plonów. Polecamy.

Spacer zielarski Owidz – lipiec 2020
Kilka fotek z dzisiejszego spaceru zielarskiego w Grodzisko Owidz. https://www.facebook.com/slowianskizielnik/photos/pcb.1713148895503080/1713148352169801

Lignowy Szlacheckie po raz wtóry
A takie rzeczy robiliśmy podczas spotkań zielarskich w Lignowach Szlacheckich z Kociewskie Forum Kobiet https://www.facebook.com/Kociewskie-Forum-Kobiet-288691321825176/photos/pcb.785659028795067/785653985462238/
