7-8 maja to zajęcia na kursie ziołolecznictwa w TEB. Był to ostatni zjazd przed czerwcowymi egzaminami. Kursanci mieli okazje poukładać sobie wszystko to, co do tej pory nie chciało się „ułożyć”, a dodatkowo kolejny raz wyszliśmy w teren…
Podobne wpisy

dzika kuchnia w gołubiu
Dziś w Słowiańskim zajęcia pod znakiem dzikiej kuchni…

spacer ciecholewy
Co zrobić z liści żywokostu? Która z rosnących w okolicy roślin działa uspokajająco? Jak przygotować owoce lipy i do których potraw je dodać? O tym i o wielu innych ziołowych i prozdrowotnych tematach była mowa podczas wczorajszego spaceru ziołowego z fitoterapeutą Michałem Konkelem w Ciecholewach.

Cykl spotkań w gminie Szemud
Kiedy zioła nie działają, czyli wstęp do ziołolecznictwa

plon niesiemy, plon
W najbliższą sobotę w warszawskim VooDoo Club odbędzie się wydarzenie Plon niesiemy, plon…, które mieszkańcom stolicy serdecznie polecamy. Nasza muzealna delegacja gościła na zeszłorocznej edycji i miło wspominamy ten wyjazd. W tym roku wysłuchać będzie można m.in. wykładu dr. Michała Łuczyńskiego, autora tegorocznego bestsellera „Mity Słowian. Śladami świętych opowieści przodków”. O ziołach z kolei opowie nasz owidzki wiedźmin, czyli Michał Konkel. Na scenie muzycznej wystąpią Sumana, Znich oraz Velesar. Zaplanowany jest też warsztat pieśni i tańców korowodowych oraz obrzęd plonów. Polecamy.

spacer sucumin
Wczoraj w Sucuminie zrealizowaliśmy spacer ziołowy z fitoterapeutą Michał Konkel w ramach projektu EkoKociewie . Cieszymy się ogromnie, że mimo zmiennej pogody, przybyło na niego tylu uczestników!

W poszukiwaniu pąków drzew i porostów…
Idealna pogoda na spacer, nawet przegoniła nas śnieżyca… 😉 Ale coś udało się upolować.
